
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 36 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 870 mA |
| DC Resistance (DCR) | 150 mΩ |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 6.8 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Saturation Current | 920 mA |
| Max Saturation Current | 870 mA |
| Max Temperature Rise Current | 880 mA |
| Temperature Rise Current | 1.1 A |
| Max Length | 3.1 mm |
| Max Width | 3.1 mm |
| Min Length | 2.9 mm |
| Min Width | 2.9 mm |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15014
Ext.Price$0.15014
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15014 | $0.15014 |
| 10 | $0.12010 | $1.20100 |
| 50 | $0.10514 | $5.25700 |
| 100 | $0.09205 | $9.20500 |
| 500 | $0.08488 | $42.44000 |
| 1000 | $0.08051 | $80.51000 |
